Recenzií

Decká z mesta sa (ne)vedia biť

SKU: DZM1

13.20 s DPH

Super zábavná knižka, ktorá zaručene pobaví všetkých… aj tých, ktorí doteraz neradi čítali.

Počet strán: 128
Väzba: pevná väzba
Rok vydania: 2018
Rozmer: 165×215 mm

ISBN 978-80-973081-7-9

Kategória:

Petrík neznáša dve veci:
1. keď sa k nemu správajú ako k malému,
2. nového spolužiaka Sama.

Veď uznajte, ako by mohol mať rád chalana, čo sa v jednom kuse vyťahuje a neustále do každého zapára?

Keď im dá riaditeľ za trest vypracovať spoločný projekt, o neočakávané situácie a dobrú zábavu je postarané. Veď kto iný by si dal očúrať slamku mravcom alebo sa omylom najedol jedovatých bobúľ?

Ako dopadne táto spolupráca a čo všetko našim nezbedníkom prinesie, sa dočítate v tejto superskej knižke, ktorá zaujme a zaručene pobaví i tých, pre ktorých bolo doteraz čítanie strašiakom.

 

Prvú kapitolu si môžeš prečítať ZADARMO u nás na webe alebo v niektorej z KNIŽNÍC na Slovensku.

8 reviews for Decká z mesta sa (ne)vedia biť

 1. Mgr.Anna Kromková

  Dobrý deň, práve som dočítala knižku Decká z mesta sa nevedia biť.Objednala som knihy do knižnice na základe Vašej ponuky. Je perfektná, verim, že sa bude tak isto páčiť našim žiakom. Už sa teším na besedu.
  Mgr.Anna Kromková, Spojená škola Spišská Stará Ves

 2. Ľudmila

  Milá Kristínka,
  knižôčku som prečítala hneď ako som ju dostala do rúk. Nestíham sedieť pri počítači a písať ale toto musím! Bola som naozaj nadšená. Obsah je zaujímavý a poskytuje veľa možností ako zabaviť deti a Ty si mi to pripomenula. Ďakujem!

  Určite si nájdem čas na čítanie ďalších príbehov písaných Tvojim perom. Aj v mojom veku viem z nej čerpať. Prajem ti, aby sa Tvoj kniha pre deti (a nie len pre ne) predávala tak dobre ako dobre sa číta. (okrem toho sa mi veľmi páči aj ilustrácia a celkove – obal, rozmer knihy, druh písma – komplet všetko)
  Veľa úspechov pri ďalšej knihe!

 3. Vladimír

  Knižku som kúpil pre svoje vnúčatá. Hneď ako som ju priniesol domov, začal som si v nej zo zvedavosti listovať, začítal som sa a pristihol som sa až o štvrtej ráno, ako obraciam poslednú stranu. Tak dobre som sa už dlho nezasmial. Pospomínal som si na všetky “lotroviny”, ktoré sme ako deti postvárali, pobavil sa, aj sa všeličo priučil. Knižku môžem odporučiť všetkými desiatimi.

 4. Zuzana

  Perfektná knižka, môj 5-ročný synovec ju priam zbožňuje, nosí ju so sebou do škôlky a všetkým deťom ukazuje, prečo by sa nemali biť ?.

 5. Petronela

  Krásna kniha, má krásny príbeh, je vtipná a to je veľké plus – deti sa radi smejú. Navyše je aj veľmi poučná, roztomilým a nenásilným spôsobom.

 6. Martin

  Knihu čítam svojim synom pred spaním. Veľmi sa na ňu zakaždým tešia a nielen oni, ale i ja. Neviem sa dočkať, čo tí dvaja malí hlavní hrdinovia zase vyparatia. Naozaj zábavné a pútavé čítanie.

 7. Mgr. Libuša Keraková

  RECENZIA KNIHY

  Dedina – mesto. Príroda – digitálne technológie. Pohyb na čerstvom vzduchu – napchávanie sa a leňošenie. To sú kontrasty, ktoré nájdete v tejto knihe. Ich protagonisti – žiaci 4. B triedy Petrík Slanina a Samo Kamenický – sú tiež kontrastní a panuje medzi nimi nenávisť. Keďže však riaditeľ školy je tvorivý človek, vymyslí im za ich večné šarvátky tvorivý trest: vytvoriť spoločný projekt, v ktorom zmapujú les za Petríkovým domom.
  Nepriateľov tak spojí spoločný cieľ a ak ho chcú dosiahnuť, musia spolu komunikovať. Spočiatku im to ide ťažko, ale čoskoro zistia, že svet z tej druhej stránky nie je až taký zlý. Petríkovi pri turistickom výkone dodajú čipsy potrebnú energiu a okrúhly Samo ich vymení za diétne ovocie, lebo zistí, že prospieva jeho zdraviu. Samovi sa celkom zapáčia prechádzky po lese, Petrík zas uzná, že moderný smartphone im pomôže pri práci na projekte – a zahrať si raz za čas počítačovú hru nie je nič tragické, ak si okrem toho aj zahráme futbal či preženieme bicykel. A ako bonus našli obaja nového kamaráta – Petrík Sama a Samo Petríka!
  V knižke „Decká z mesta sa nevedia biť“ je všetko dávkované akurátne – zábava, múdrosť, poučenie, emócie , to všetko na podklade pútavého príbehu, ktorý spisovateľka zasadila do svojho domáceho prostredia malokarpatského vidieka. Príbeh i rozprávačský štýl zaujme malého i veľkého čitateľa a je predurčený na to, aby sa stal námetom na spoločné diskusie či bádateľské pokusy v teréne.
  Pre čitateľov od 9 rokov.

 8. silvia

  Krasna kniha, pekny putavy pribeh. Dcerke sa zapacila na citani v kniznici a museli sme ju hned mat. Zaradila sa medzi jej oblubene knihy.

Add a review

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *